Atlas Grádl

Atlas Grádl je tkanina vyrobená z bavlněných, nebo spřádatelných chemických vláken. Vláken vyrobených z textilních odpadů, nebo jejích směsí, které mají vzhled a charakter bavlněných vláken. Tato tkanina je měkká, splývavá, má výborné termoizolační vlastnosti a je snadná na údržbu.

Pro Atlas Grádl jsou charakteristické vazební pruhy, které jsou tvořeny střídáním osnovních a útkových atlasových vazeb. Tradičně je Atlas Grádl využíván na výrobu ložního prádla, zvláště pak hotelového textilu. Pro Atlas Grádl je typické střídání různě širokých pruhů.

Ložní prádlo z Atlas Grádlu v sobě nese všechny charakteristické vlastnosti bavlny. Je lehké, dobře se pere, díky pevné vazbě je odolné proti oděru a má vynikající termoizolační vlastnosti.

Na atlas grádlové povlečení, nebo také hotelové povlečení je často používána tato hustá tkanina s charakteristickými podélnými pruhy různých šířek a rozmanitých barev. A právě praktický vzor, jednoduché barvy, pevnost a odolnost materiálu dělá z Atlas Grádlu hit v hotelovém povlečení.